Zasilacz led

Zasilacz led

Do oświetlenia wnętrz coraz chętniej wykorzystywane są wysokowydajne źródła światła, jakich bazowym szczegółem są diody elektroluminescencyjne (LED). Jest to połączone z ich energooszczędnością, i z wytrzymałością wyliczaną w dziesiątkach tysięcy godzin ciągłej pracy. Stereotypowe źródła światła, tj. żarówki oraz świetlówki, wypadają w konfrontacji z LED niebywale słabo.

Zwykle użytkowane są tzw. żarówki LED. Są to zamienniki żarowych źródeł światła, w jakich bańce, zamiast zapalonego do białości drucika, wyszukamy diody elektroluminescencyjne. Technologie utworzenia są bardzo różne. W najprostszym przypadku żarówka LED zawiera kilkanaście – kilkadziesiąt diod, pomieszczonych pod różnym kątem, aby równomiernie promieniowały we wszystki strony. Innym rodzajem konstrukcyjnym jest zlokalizowanie kilku LED wysokiej mocy na spodzie żarówki oraz wycelowanie ich światła w stronę rozpraszającego stożka czy innej, obrotowej bryłki.

Ciekawymi źródłami światła są zasilacze led. Taśma taka to giętka, nierozciągliwa wstążka z tworzywa sztucznego, z naniesionym deseniem ścieżek oraz osadzonymi do niej diodami świecącymi. Wykorzystywane są w podobny sposób diody wytwarzające światło białe, jak i moduły RGB. Te ostatnie umożliwiają uzyskanie fascynujących wyników świetlnych, dzięki opracowanym planowo dla nich sterownikom.

Oprócz skomplikowanych sterowników RGB, wykorzystywane są także normalne zasilacze LED. Są to urządzenia impulsowe, z reguły o niewielkiej wadze oraz wymiarach, jednakże o wielce dużej sprawności. Czyni to, że nie rozgrzewają się zbytnio, co jest ich dodatkową wartością jeżelisz szukasz oświetlenie led to najlepiej zrobisz gdy wejdziesz na strone online feniks-led.pl


Ocena: 4/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 12.07.2018 09:55:41)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 30.05.2016 04:23:26)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz