System Resys w górnictwie – skuteczne ratownictwo górnicze

System Resys w górnictwie - skuteczne ratownictwo górnicze

Przemysł górniczy jest jednym z najniebezpieczniejszych na całym globie. Nie zadziwia wobec tego fakt, że gałąź górnicza niesłychanie chętnie przyjmuje wszystkie ciekawostki dotyczące zarówno sposobu oraz technologii wydobycia, jak i samych systemów dotyczących bezpieczeństwa pracy oraz standardów zachowań w czasie nieprzewidzianych zdarzeń. Każda z technologii, która w relewantny sposób polepsza bezpieczeństwo oraz jakość pracy górników jest niesłychanie pozytywnie odbierana. W tym artykule chcemy bliżej przyjrzeć się zagadnieniu komunikacji w ratownictwie górniczym, które jest bezpośrednio powiązane z pracą górników na całym globie.

Komunikacja – okazja na szybszy ratunek

Każdy z ratowników górniczych nie wyobraża sobie akcji ratowniczej bez możliwości komunikacji z innymi ratownikami – to sposób, by prędzej dotrzeć do poszkodowanych, efektywniej nawigować w wyrobiskach czy zawiadamiać o wypadkach lub stanie górników jednostki wyczekujące na udzielenie pomocy medycznej na powierzchni. System komunikacji dla górników ma obowiązek być nie tylko odporny, ale również bezproblemowy. Ciągnące się linie, nieodzowność podłączania słuchawek do innych odbiorników lub po prostu ogromne słuchawki – taki system działa, jednakowoż na pewno nie jest przydatny oraz dla ratownika może okazać się reprezentatywną kulą u nogi.

System komunikacji bezprzewodowej Resys

System Resys, który pozostał zaprojektowany oraz stworzony przez jednostkę 2RHP to odpowiedź na potrzeby komunikacji dla ratownictwa górniczego. System zapewnia możliwość radiowej łączności pomiędzy ratownikami (system korzysta z technologii full duplex, która wykorzystywana jest także w telekomunikacji – oznacza to, że Resys zezwala na jednoczesną komunikację w obie strony). Na domiar tego Resys zezwala na sprawdzanie funkcji życiowych oraz namierzanie poszczególnych odbiorników. Resys jest własnego typu centrum komunikacyjnym dedykowanym do pracy w ciężkich warunkach.

Z Resys korzystają nie tylko ratownicy górniczy, jednakowoż również sami górnicy – kopalnie chętnie inwestują w tego rodzaju komunikację, jaka nie ogranicza górników, jednocześnie dając im przydatne, efektywne oraz nowoczesne narzędzie do komunikacji – zarówno w czasie codziennej pracy, zwiększając tym samym efektywność oraz wydajność górników, jak także w czasie wypadków czy sytuacji kryzysowych, gdy Resys przydaje się dla ratowników.

System Resys to aktualnie jeden z najbardziej śmiałych systemów dedykowanych do pracy w ciężkich warunkach – potwierdzają to liczne certyfikaty a również nagrody, które pozostały przyznane dla przedsiębiorstwa 2RHP.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 12.09.2018 15:57:44)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz