Mikrodermabrazja Bydgoszcz

Mikrodermabrazja Bydgoszcz

Laseroterapia, zwana potocznie „laserem”, jest jednym z zabiegów fizjoterapii. Jest to metoda, w ciągu której emitowane w specjalnym aparacie promienie laserowe, są kierowane bezpośrednio na skórę pacjenta. Zabieg ten jest w pełni sprawdzony i również bezbolesny, a jego długość jest stricte zaplanowana i również trwa najdłużej do dwudziestu minut.

Wskazaniem do zastosowania zabiegu laseroterapii są takie przypadki jak:

– problemy dermatologiczne,

– blizny pooperacyjne,

– przeszczepy skóry,

– choroby zwyrodnieniowe stawów,

– ostroga piętowa,

– tzw. „łokieć tenisisty”,

– stopa cukrzycowa,

– choroby naczyń żylnych.

Promienie lasera wspomagają też leczenie bólu na przykład w takich przypadkach jak bóle po urazach narządu ruchu, takie jak skręcenia, zwichnięcia czy złamania. Na tle tego, jak potężny jest ból, dopasowuje się rodzaj i również natężenie promieniowania, czas i również liczbę zabiegów, i również sposób naświetlania.

Na czym polega działanie zabiegu laseroterapii?

Wpływ zabiegów laserowych na pacjenta odbywa się na trzech płaszczyznach: przeciwbólowa, przeciwzapalna i również biostymulująca. Uśmierzenie bólu następuje dzięki zwiększonemu wydzielaniu endorfin, hormonów uśmierzających ból. Zlikwidowanie stanów zapalnych w organizmie i również obrzęków następuje dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych i również przyspieszeniu mikrokrążenia. Natomiast działanie biostymulujące polega na wpływaniu zabiegu na szybszą odbudowę komórek i również na produkowanie włókien kolagenowych.

Właśnie, tak samo jak w przypadku każdego innego zabiegu, tak i również w tym przypadku występują przeciwwskazania do jego wykorzystywania. Zabiegu tego nie wolno przeprowadzać:

– u niemowląt,

– kobietom w trakcie ciąży,

– w ciągu wysokiej gorączki,

– w przypadku chorób nowotworowych

– i również u osób ze skłonnością do krwawień.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 01.05.2017 08:47:52)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz