Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – co to jest ?

Wyjaśniającosobliwość limonki kaffir przywiera rozpocząć od tego, że można ją spotkać pod odmiennymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Niemniej bez względu na to, jak się ją określi to zawsze należy do rodziny flor cytrusowych – jest bardzo cytrusowa i aromatyczna.

Liście limonki typu kaffir są bezwzględnym składnikiem dań w jedzeniu tajskim. Limonka kaffir jest nadzwyczajnie wonna i ogromnie rześka, zaś kaffir liście są z zewnątrz: butelkowe i błyszczące a w środku: chropawe i blade. Wystarczytrochę potrzeć liść, aby poczuć zdefiniowany aromat. Rześkie liście limonki kaffir trzymają swoją jakość trzymane w chłodziarce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto dodać, że aromatyczne liście kafiru są zbyt sztywne, aby zużywać je w przyrodniczej formie – zwykle dorzuca się je w ostatniej fazie gotowania. Wiele tajskich wzorów wręcz wymaga tego, by skorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można przygotować i gdzie dołączyć liście kaffiru?

Możemy zrobić: różne zupy np. Tom Yum, mącone strawy pieczone, sałatki na bazie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu potrawach stosuje się je na normie podobnej do zastosowania naszych rodzimych liści laurowych. Jest dozwolone potrawy przygotować z ich udziałem poprzez wrzucanie suszonych liści łącznie bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Interesującym impulsem jest również zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi posługiwać się chińską techniki smażenia na trwale rozgrzanym oleju tzw. stir fry – też będzie mógł twardo spożytkować w niej kaffir liście.

Gdzie można nabywać kaffir?

Jeszcze do niedawna kupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z niemożliwym, całe szczęście poprzez możliwości sieci internetowej teraz każdy zdoła to zrobić w dobrzewyposażonym sklepie online komfortowo siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego sklepu jest chociażby pastry.com.pl – dobry sklep online.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 17.05.2019 20:23:02)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz