Liceum w Nowym Sączu

Liceum w Nowym Sączu

ZSK w Nowym Sączu rozpoczął działalność powołaniem Społecznego Katolickiego Liceum ogólnokształcącego w 1993 roku z inicjatywy Tadeusza Ramsa, pierwszego dyrektora i również nauczyciela w dopiero co powstałej placówce. Była to pierwsza tego gatunku szkoła w diecezji tarnowskiej, która ma na celu połączenie skutecznej i również praktycznej edukacji z wychowaniem młodzieży w duchu pobożności, szacunku do tradycji i również Kościoła Katolickiego. Od 2000 roku patronem zespołu szkół jest błogosławiony Piotr Jerzy Frassati, którego beatyfikował św. Jan Paweł II. Liceum ma status szkoły niepublicznej, lecz dającej absolwentom te same uprawnienia co szkoła publiczna. Szkoła zapewnia indywidualne podejście do każdego ucznia, oraz możliwości rozwijania przez niego swoich pasji i również uzdolnień, głównie w bez zarzutu rozwiniętej sekcji artystycznej.

Przez bez liku lat w ZSK działało także Gimnazjum, które zakończyło swoją działalność od roku szkolnego 2018/2019 z uwagi na zmiany w systemie szkolnictwa. Ciekawymi składnikami szkoły są przeciwnie zaś ewidentnie unikalne Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych oraz Ogólnokształcąca Szkoła muzyczna II stopnia, które pozwalają połączyć naukę w gimnazjum i również liceum w jednej placówce wystawiającej państwowe świadectwa.

Uczniowie tych szkół mają bez liku przedmiotów artystycznych, a więc oferta skierowana jest do utalentowanych w zakresie muzyki i również innych sztuk pięknych. W ramach dopełniania artystycznej propozycji edukacyjnej w ramach zespołu szkół istnieje także Katolickie Liceum Plastyczne dla głównie utalentowanych w odniesieniu do malarstwa, rysunku i również wszelkich form pokrewnych.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 17.05.2019 18:34:28)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz