Kotły.olsztyn.pl – jak tanio ogrzać dom?

Kotły.olsztyn.pl - jak tanio ogrzać dom?

Ogrzewanie chaty to ważny punkt projektu. Dlatego dobrze jest rozważyć w jaki sposób chcesz grzać swój dom. Wybór jest duży i skomplikowany. W grę wchodzą koszty użytkowania które zależą od wydatków na inwestycje. Idzie się w tym pogubić. Dlatego dobrze czasem podpytać osobę doświadczoną która chętnie udzieli swojej wiedzy. Specjalnie dla was mam w tym momencie kilka ważnych rad które ułatwią wybór idealnego sposobu grzania domu.

Na wstępie warto wspomnieć o tym że wybór ocieplania musi zostać dokonany w fazie projektowania. Odnosi się to do zaplanowania miejsca na kotłownie oraz całej instalacji. Następnym decydującym aspektem jest wyliczenie zapotrzebowanie energetycznego budynku. Suma w tym przypadku zależy od powierzchni domu oraz tego ile przeznaczymy na ocieplenie budynku. Można wspomnieć że prawidłowo wykonana izolacja może opuścić koszty późniejszego zużycia paliwa nawet o 30 %.

Pierwszym i jednym z najbardziej wygodnych sposobów grzania domu jest ogrzewanie elektryczne. Te rozwiązanie jest o tyle dobre że nie uwalniamy szkodliwych gazów czy pyłów. Wszystko jest bardzo łatwe w obsłudze. Za wszystko odpowiada kontroler który nawet dziecko będzie wstanie wyregulować. Ogrzewanie elektryczne ma swoje minusy. Sporym minusem jest koszt eksploatacji. Biorąc pod uwagę że dom jest słabo ocieplony to rachunki za elektryczność będą ogromne. Kolejnym problemem jest koszt montażu instalacji. Ceny zaczynają się od 25 tysięcy złoty.

Tańszym rozwiązaniem ale również wygodnym jest grzanie gazowe. Piece gazowe mają to do siebie że pracują praktycznie same. To dzięki użyciu nowej technologii. Piece gazowe tak samo jak ogrzewanie elektryczne oferują łatwy kontroler który można swobodnie programować. Wracasz późno z pracy i nie ma kto rozgrzać mieszkania? Nic trudnego ustawiasz piec w taki sposób aby grzanie rozpoczęło się 30 min przed Twoim powrotem. piece gazowe rozdziela się na tradycyjne oraz kondensacyjne te drugie pozwalają zaoszczędzić na paliwie ale są znacznie droższe w stosunku do tradycyjnych.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 09.09.2018 01:16:00)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz