Kilka rad na zabawy dla dzieci

Kilka rad na zabawy dla dzieci

Koniec sierpnia dla wielu osób oznacza zakończenie lata. Nie mam tu nam myśli końca kalendarzowego chodzi bardziej o koniec mentalny. Tak samo jest z dziećmi. Przydługie letnie dni zaczynają robić się coraz krótsze. Dla spore ilości rodziców zbliżająca się jesień jest problemem bowiem co zrobić z dziećmi kiedy za oknem leje deszcz? To pytanie które często jest zadawane na wielu forach internetowych o tematyczne rodzicielskiej. Podrzucę wam kilka pomysłów które zmienią wasze podejście do jesiennych dni.

Na początku musisz pamiętać że nie możesz dopełnić wolnego czasu dziecka technologicznymi gadżetami. To przerażająco popularny trend który zarazem jest mocno szkodliwy. Wielokrotnie udowodniono już że nowinki techniczne mają negatywny wpływ na rozwój dziecka. Maluch spędzający sporą ilość godzin przed telewizorem lub ekranem tabletu staje się nadpobudliwy i agresywny. Dlatego bardzo istotne jest przygotowanie rozrywki dziecku w deszczowe dni, w których nie może wyjść do kumpli na dwór.

Wasze mieszkanie nie musi być nudne. Weź pod uwagę to że dziecko ma nieograniczoną wyobraźnię wystarczy ją prawidłowo stymulować. Za oknem leje a Tobie widzi się piknik? Nie ma problemu! Przygotuj koszyk z jedzeniem, rozłóż koc i zabaw się z dzieckiem w piknik. Bardzo szybko zapomnisz o tym że przesiadujesz na dywanie. Ten sam pomysł sprawdzi się w łazience z której możesz zrobić rzekę. Pomysłów jest wiele nie pozwól aby ograniczała Cię głowa. Ciekawym pomysłem są gry planszowe. Zasiadając do gry z dzieckiem wybierz taka która ma element edukacyjny. Ulepszanie języka? Scrabble! Lepsze liczenie? Monopol! Gry planszowe super rozwijają dziecięcy umysł a także potrafią być złodziejami czasu. To ciekawy pomysł na deszczowe dni. Nie bądź złym rodzicem i baw się ze swoim maluszkiem.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 06.01.2017 03:35:35)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz