Jak szkolić psa

Jak szkolić psa

Jest to pytanie bardzo ogólne i bardzo obszerne, albowiem jak szkolić psa strachliwego, albo obronnego albo ratowniczego? To już bardziej precyzyjne pytania o szkolenie psów, jednak dalej ciężko jest udzielić wyczerpującej wypowiedzi na to pytanie, bo szkolenie psów http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow-tresura-w-belchatowie-i-okolicach/ jest bardzo rozległym zagadnieniem i ciężko podać instrukcję jak szkolić swojego psa.

Tresura psów, to inaczej to samo co szkolenie psów – dlatego też będziemy w tym artykule używali na zmianę obu określeń. Musisz wiedzieć, że tresura psów składa się z kilku podstawowych elementów, które jak je poznasz pozwolą Ci prowadzić szkolenie psa (tresurę) w bardziej przemyślany sposób.

Pierwszym krokiem do nauki psa jakiejkolwiek komendy jest zdobycie zainteresowania psa i uzyskania przez psa skupienia na danym zadaniu. Musisz uzyskać u psa stan wysokiej motywacji, bo masz zamiar go czegoś nauczyć, więc spraw najpierw aby pies chciał daną rzecz wykonać. Później, gdy pies pozna co ma robić, wówczas będziesz mógł od niego wymagać coraz więcej.

Na pierwszym etapie szkolenia i tresury trzeba używać przysmaków i smakołyków, aby zdobyć motywację u psa. Potem można prowadzić tak szkolenie aby ukierunkować psa na zabawki. Wtedy mamy możliwość nagradzania psa zabawkami i możemy zamiennie używać zabawek i smakołyków jako nagród dla psa.

Gdy już masz zmotywowanego psa i masz dla niego nagrody, wówczas przejdź do szkolenia psa przez naprowadzanie, bo czyli trzymaj smakołyk przed nosem psa i zachęcaj go do zrobienia tego czego chcesz.

Gdy pies wykona komendę podaj mu nagrodę (smakołyk, przysmak, piłkę).

Tak wstępnie wygląda szkolenie psów, więcej dowiesz się o szkoleniu psów gdy przyjdziesz na zajęcia do szkoły szkolenia psów.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 24 (ostatnio: 12.07.2018 11:06:52)
  • yahoo: 22 (ostatnio: 23.12.2017 01:10:30)

Podlinkuj wpis:

comment

Dodaj komentarz