Dobry piec centralnego ogrzewania?

Dobry piec centralnego ogrzewania?

Wybór efektywnego kotła do domu wolno stojącego to podstawa. Po pierwsze pozwala to odłożyć pieniądze po drugie poprawia komfort życia. Sporo ludzi nie wie jednak jak wybrać dobry piec do domu. Wielu sprzedawców zapomina powiedzieć że moc kotła powinna być dobrana do zapotrzebowania energetycznego domu. W tym tekście spróbuje państwu przedstawić kilka rad które mogą pomóc w zdobyciu idealnego kotła do domu.

Na starcie powinniśmy ustalić jaki piec nas interesuje. Jeżeli wybierasz paliwo stałe dobrze jest zrozumieć że wybór ten to dopiero początek. Piece na paliwo stałe dzielimy na trzy kategorie. Są to piece spalania górne, dolnego oraz podajnikowe. Każdy z tych pieców posiada swój rodzaj rozpalania i funkcjonowania. Spalanie górne jest techniką trudną do nauczenia jednak nieskomplikowana budowa takiego kotła sprawia że jest on niedrogi dlatego stać na niego większość ludzi. Urządzenie spalania dolnego to idealny wybór dla ludzi którzy chcą rozpalić raz i móc tylko uzupełniać paliwo. Piec z podajnikiem to najbardziej komfortowe urządzenie ale posiada pewne wady. Po pierwsze nie wszystko rodzaje paliwa nadają się do takiego kotła oraz jest o wiele droższe od pozostałych dwóch.

Zanim jednak wybierzemy prawidłowy rodzaj kotła dla domu powinniśmy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie energetyczne domu. Wiekowe budownictwo wymaga większych nakładów energii niż nowe. Dlatego w czasie etapu projektowania musisz wziąć pod uwagę z jakiego typu grzania chcesz korzystać. Leciwe domy mają zapotrzebowanie 100W na metr kwadratowy. Nowoczesne budownictwo tylko 60W na metr kwadratowy. W tym przypadku dla starego budownictwa prawidłowym zakupem będzie piec dolnego spalania a dla nowego piec z podjanikiem.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 27.01.2017 16:30:39)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 26.07.2017 05:19:31)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz