Ciekawostki o materacach

Ciekawostki o materacach

Każdy, komu zdarzyło się choćby raz trafić na noc do pensjonatu, gdzie było trzeszczące łóżko ze zużytym materacem wie doskonale, jak ważna jest kwestia tego, co pensjonat daje do użytkowania gościowi do wyspania się. Wypoczęty i zadowolony ze swojego snu gość, to zwykle też gość, który nie grymasi.

Wybór materaca do pokoju pensjonatowego, hotelowego, motelowego, itd. to całkiem inne wyzwanie, niż wybór modelu do domowej sypialni.

Gdy kupujemy materac dla siebie, jedyne o co musimy się martwić, to żeby było nam wygodnie. Dobieramy więc sprzęt sypialniany do własnych potrzeb i gustów.

Tymczasem materac hotelowy musi spełnić potrzeby wielu ludzi, o różnym ciężarze ciała, w różnym wieku, mającym – lub nie – różnego typu schorzenia ortopedyczne. Manager hotelowy musi dobrać materac, który mniej lub bardziej będzie pasował każdemu.

Cóż, bywają łatwiejsze wyzwania.

A przy tym taki materac powinien być inny od tych domowych także z innych powodów: ludzie nie traktują łóżek hotelowych z równą troską, jak łóżek w swoich mieszkaniach i domach. Każda pokojówka z dłuższą historią pracy może opowiedzieć mnóstwo historii o tym, co zastawała w pokoju, który przychodziła sprzątać po wyjeździe gości. Oblane niezidentyfikowanymi płynami materace, ubrudzone na różne sposoby, czasem z niedopałkami na prześcieradle – to oczywista rzecz.

Modele hotelowe muszą więc być zdecydowanie bardziej wytrzymałe, niż jakiekolwiek inne. Zwykle też robi się je w tkaninie trudnopalnej.

Materac hotelowy powinien nadawać się do wszechstronnych zastosowań, być trwały i komfortowy, a przy tym oczywiście każdy oczekuje, aby przy wszystkich tych zaletach kosztował jak najmniej. Sprawdź zestawy hotelowe, produkowane przez firmę znaną z produkcji wysokiej jakości materacy do spania: FM „Relaks”.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 111 (ostatnio: 11.08.2019 17:52:46)
  • yahoo: 16 (ostatnio: 27.11.2017 00:10:55)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz