Ciekawe wyjazdy integracyjne dla firm

Ciekawe wyjazdy integracyjne dla firm

Różnica między integracją a incentive

Jest sporo przedsiębiorstw które organizują wyjazdy dla firm. Imprezy te przeważnie mają taki sam styl – motywują albo nagradzają. Różnego rodzaju badania regularnie udowadniły że ten proces się sprawdza. Wyjątkowe narzędzia stosowane przez szefów to wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Niestety nie wystarczy wybrać grupy wybitnych podwładnych i wysłać ich w cieplejsze kraje lub do drogiego kurortu. Warto mieć na to pomysł.

Fatalny obraz imprez zakładowych

Wyjazdy firmowe maja kiepską sławę w Polsce. Pogląd że takie wyjazdy to alkohol, chamskie zachowanie i małżeńskie zdrady jest powtarzany od dawna. Taki obraz imprez firmowych był obecny w Polsce do końca 2010 roku. Jednak kryzys i nowoczesne trendy w kierowanie biznesem odmieniły sposób organizowania wyjazdów firmowych. Dziś kierownik nie chce aby jego podwładni pili alkohol. Zależy mu na podniesieniu kwalifikacji i edukowaniu podwładnych. Dlatego też ewoluował sposób planowania tych wyjazdów. Imprezy zakładowe i korporacyjne przemieniły się w wyjazdy integracyjne i incentive.

Wyjazdy motywacyjne jako narzędzie budowania lojalności

Uparci mogą wmówić innym że zmieniła się tylko nazwa a reszta została po staremu. Nie jest to prawda. Zachodnie trendy wchodzące na rodzimy biznes sprawiły, że pracodawcy bardzo konkretnie przykładają się do tworzenia planów na imprezy motywacyjne. W ten sposób podwładni mogą spróbować cliffjumpingu, surfingu, jazdy konnej czy wyczynowej jazdy samochodem. Oprócz ciekawej rozrywki na imprezach można poznać trenerów którzy uczą o rozwijaniu samego siebie. Ostatnio bardzo popularne są różnego rodzaju warsztaty biznesowe które podwyższają kwalifikacje podwładnych.

Podsumowanie

Jak widać czasy się zmieniły. Balangi firmowe które były konkretnie zakrapiane alkoholem zmieniły się w edukacyjne wyjazdy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Właściciel firmy nie chce rozpijać swoich pracowników zależy mu na ich rozwoju i podwyższaniu kompetencji. Prawda jest taka że skuteczny pracownik to dobre wyniki a nagrody pozwalają budować oddanie wobec firmy. Obraz imprezujących korporacji można podrzucić do kosza. Dziś ważne jest coś zupełnie innego. Oczywiście zdarzają się jeszcze przypadki imprez znanych z lat 90 jednak są to sytuacje marginalne.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 06.04.2017 10:26:30)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 09.03.2017 23:17:53)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz