Blog fotograficzny :: fotozine.pl

Blog fotograficzny :: fotozine.pl

W jaki sposób prawidłowo prowadzić blog?

W czasach internetu prowadzenie swojego bloga nie jest już niczym specjalnym. Niemal każdy z dostępem do Internetu i komputera miał bloga kiedyś lub ma go obecnie. A nawet jeśli nie, to pewnie zdarza mu się przeglądać kogoś blogi.

Bloga można założyć jedynie dla siebie – w formie internetowego pamiętnika – lub z myślą o tym, że ktoś może go kiedyś zacząć czytać. W tej drugiej sytuacji, warto zainteresować się sposobami poprawnego prowadzenia bloga.

Właściwym pomysłem jest zastanowienie się nad ideą przewodnią, jaką pragniemy za jego pośrednictwem przekazać. Lepiej trzymać się wytyczonego toru i tworzyć tylko na jeden konkretny problem np. motoryzacja czy być może założyć blog ogolnotematyczny? To w tym momencie kwestia własnych preferencji, ale trzeba liczyć się z tym, że wielkość statystyk wizyt bloga zależy od zainteresowań czytelników.

Inna sprawa to sam wygląd bloga. Treść przytłoczona nadmiarem gadżetów, obrazków i jaskrawym tłem odrzuci nawet najwytrwalszego fana. W tej sprawie dobrze jest zdecydować się na tak niedocenianą prostotę i zachować pewny umiar.

Adres i nazwa – jeden z pierwszych kroków na naszej drodze do stworzenia bloga. Wskazane jest zastanowić się dobrze przed założeniem nazwy, gdyż dalej może się okazać, że tematyka bloga nijak do niej nie pasuje. Zarówno adres oraz nazwa nie powinny być przesadnie długie i złożone. W tym miejscu także liczy się prostota.

Ostatnia kwestia to doświadczenie, jakie zdobyć można tylko będąc już właścicielem bloga. Tak faktycznie nie ma jednego wzoru na solidnego bloga, lecz kombinacja stażu z pewną wiedzą na temat działania Internetu, może być już dobrym podłożem w tym kierunku.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 11 (ostatnio: 09.04.2019 22:21:15)
  • yahoo: 10 (ostatnio: 15.01.2018 15:00:28)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz